Оцїнїня

Цїна A. Павловіча:

2017 – Людмила Шандалова (Червеный берег, проза, тота аґентура, 2016)

2014 – Квета Мороховічова-Цвик (Возьмий ня за ручкы, поезія про дїти – Премія за переклад в рамках Цїны А. Павловіча

2014 – Юрко Харитун (Мої незабудкы, поезія, Пряшів: Сполок русиньскых писателїв Словеньска, 2013)

2011 – Юрко Харитун (Мої сны, поезія, Пряшів: Сполок русиньскых писателїв Словеньска, 2011)

2007 – Миколай Ксеняк (Премія за переклад баёк Заборьского і іншых…; в рамках Цїны А. Павловіча: Байкы, Пряшів: СРПС, 2006

2007 – Мірослава Лацова-Гупцей (Аура, поезія. Братїслава: Сполок русиньскых писателїв Словеньска, 2006, Цїну перевзяла в роцї 2008)

2006 – Алена Блыхова (Премія за переклад в рамках Цїны А. Павловіча: Молитвочкы Мілана Руфуса, поезія про дїти)

2006 – Марія і Василь Хомовы (Оброджіня Русинів, научна література, Братїслава: СРПС: 2005)

2002 – Марія Мальцовска (Русиньскы арабескы, проза, Видавництво В. Падяка, 2002)

 


Премія A. Духновіча:

2015 – Людміла Шандалова (Слoвакія, Подьте, дїти, што вам повім… поезія, 2014)

2014 – Штефан Смолей (Словакія, Бурї над Бескидами, проза, 2013)

2013 – Владімір Кірда-Болхорвес (Сербія, Опиванє з витром и з огньом, 2009)

2012 – Юрко Харитун (Словакія, Мої жалї, 2010)

2011 – Наталія Канюх (Сербія, Дом мур брудна рика мост, 2006)

2010 – Осиф Кудзей (Словакія, поезія, Мудрость жывота, 2008, Байкы-забавляйкы, 2008, Байкарёвы думы, 2009)

2009 – Олена Дуць-Файдфер (Польща, По обох странах думкы, поезія, 2008)

2008 – Iріна Гарді-Ковачевіч (Сербія, Єднозложносц, поезія, 2004)

2007 – Іван Медєші, Наташа Рібович, Славко Вінаї (Сербія, Триолоґия, 2006)

2006 – Любка Сеґеді-Фалц (Хорватія, поезія, Класки, 1999)

2005 – Агнета Бучко Папгаргаї (Хорватія, проза, Стриберни мотиль и други сказки, 2004)

2004 – Володимир Фединишинець (Україна, Мы – слезинка на земли, 1999)

2003 – Миколай Ксеняк (збірка прозы і поезії, Біда Русинів з дому выганяла, 2002, Выбраны байкы, 2002)

2002 – Петро Трохановский-Мурянка (Польща, Планетникы, 2001)

2001 – Іван Калинич (Верховинські вечурниці, 2000)

2000 – Штефан Сухий (Словакія, Як Руснакы релаксують, 1997)

1999 – Марія Мальцовска (Словакія, Під русиньскым небом, 1998)

1998 –  Іван Петровцій  (Україна, Наші і нинаші спиванкы, 1996)

1997 – Дюра Папгаргаї (Сербія, Путованє на юг, 1991)


 

Літературный конкурз Марії Мальцовской:


Рік 2018:

3. місто: Осиф Кудзей
2. місто: Людмила Шандалова
1. місто: Юрко Харитун


Рік 2017:

3. місто: Людмила Шандалова
2. місто: Юрко Харитун і Штефан Сухый
1. місто: Владїслав Сивый

 

Рік 2016:

3. місто: Даньєла Капралёва
2. місто: Людмила Шандалова
1. місто: Штефан Сухый

 

Рік 2015:

3. місто: Яна Сташкова
2. місто: Марія Ґірова
1. місто: Штефан Сухый